Наша діяльність

Основним напрямом діяльності є виконанння центральною службою радіаційної безпеки (ЦСРБ) Державної корпорації "УкрДО "Радон" робіт з контролю за здійсненням заходів, що забезпечують безпечні умови праці та охорону навколишнього природного середовища при поводженні з радіоактивними відходами на спєцпідприємствах корпорації.

ЦСРБ укомплектовано досвідченими спеціалістами в галузі радіаційної безпеки, сучасними приладами радіаційного контролю. Лабораторія Центральної служби акредитована в системі УкрСепро.

Спеціалісти ЦСРБ постійно ведуть індивідуальний дозиметричний контроль зовнішнього та внутрішнього опромінення персоналу на спєцпідприємствах об'єднання, надають організаційно-методичну та технічну допомогу службам радіаційної безпеки спецпідприємствам, беруть участь у ліквідації радіаційних аварій.

Фахівці ДК "УкрДО "Радон" брали безпосередню участь у ліквідації понад 200 радіаційних аварій та аварійних ситуацій. (переглянути статистику з 2010 року)

Наприклад, в с. Народичи Іванківського р-ну Київської обл. (1989 р.), де були знайдені три кинуті контейнери з дев'ятьма ДІВ, у м. Макарові (1989 р.), де зберігались забруднені грошові купюри, інкасовані в період аварії на Чорнобильській АЕС, в містах Краматорську (1989 р.), Кривому Розі (1989 р.), Херсоні (1990 р.) га Миколаєві (1994 р.), де виявили високоактивні ДІВ, ПЕД яких була від 60 до 1840 Р/рік

Ліквідовано радіаційно-небезпечне сховище РАВ на території військової частини в м. Макарові, а також радіаційне забруднення території колишньої військової частини в м. Артемівську. Виконуються дослідно-проектні роботи з ліквідації аварійних сховищ на інших об'єктах Міноборони.


ПОСИЛАННЯСПІВРОБІТНИЦТВО