Чорнобильська АЕС розпочала вивезення перероблених РАВ на захоронення

31 січня 2018 р. розпочалося перевезення та передача на захоронення упаковок з рідкими радіоактивними відходами (РАВ), що утворилися на заводі з переробки рідких радіоактивних відходів (ЗПРРВ), у спеціально облаштоване приповерхневе сховище твердих радіоактивних відходів (СОПСТРВ).

Нинішнього року до сховища було перевезено першу партію – чотири упаковки з РАВ. Подальша передача таких упаковок на СОПСТРВ відбуватиметься за графіком, узгодженим між ДСП «Чорнобильська АЕС» та ДСП «Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами», до якого належить СОПСТРВ. Вивезення відбувається, щоб звільнити місце для складування кінцевого продукту на початку експлуатації ЗПРРВ.

Як зазначив заступник директора технічного з поводження з РАВ ДСП «Чорнобильська АЕС» Олександр Скомарохов, окремий дозвіл на експлуатацію ЗПРРВ був наданий підприємству у грудні 2014 року. До цього було проведено усі необхідні випробування ЗПРРВ. У ході випробувань утворилося шістдесят три упаковки з РАВ. Для виконання усього технологічного ланцюжка поводження з РАВ у 2014 році було вивезено на СОПСТРВ усього чотири упаковки. Решта, згідно з дозволами Державної інспекції з ядерного регулювання України (Держатомрегулювання), зберігалася на ЗПРРВ у приміщенні витримки кінцевого продукту.

Отже, на початку 2018 року Чорнобильська АЕС підійшла до фінального етапу введення в експлуатацію ЗПРРВ.

Згідно з Окремим дозволом Держатомрегулювання, виданим на експлуатацію ЗПРРВ, умовою початку роботи заводу мало стати отримання сертифіката Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ), який підтверджує закінчення будівництва об'єкта. Олександр Скомарохов пояснив: «У зв'язку з введенням нових будівельних норм та правил, отримання сертифіката відтермінувалося. Згідно з корегуючим проектом, який урахував нові будівельні вимоги, на ЗПРРВ реалізовано заходи з підвищення протипожежної безпеки, захисту від блискавок, утеплення, встановлено автономні електрокотли та парогенератор, що дозволить проводити упарювання РАВ і зменшити їх кількість за рахунок підвищення у них солевмісту».

Усі основні роботи, визначені у корегуючому проекті, було завершено наприкінці 2017 року. Отримання сертифікату ДАБІ заплановано на лютий поточного року. Протягом першого півріччя ЗПРРВ передбачено освоєння проектної потужності в обсязі до семи упаковок з РАВ на добу.

Матеріали взяті з сайту ГСП "Чорнобильська АЕС".

СТРІЧКА ОСТАННІХ НОВИН


ПОСИЛАННЯСПІВРОБІТНИЦТВО