Голова ДАЗВ Віталій Петрук відзвітував про діяльність у 2017 році

23 лютого 2018 року відбувся публічний звіт Голови Державного агентства України з управління зоною відчуження Віталія Петрука перед представниками громадськості, керівниками підприємств зони відчуження та структурних підрозділів ДАЗВ. Були висвітлені результати діяльності Агентства та підприємств, що належать до сфери його управління, за 2017 рік.

«Минулого року Агентство загалом забезпечило виконання завдань з реалізації державної політики у сфері управління зоною відчуження і зоною безумовного (обов’язкового) відселення, подолання наслідків Чорнобильської катастрофи, зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему, а також здійснення державного управління у сфері поводження з радіоактивними відходами», – розповів Віталій Петрук.

Одним з головних досягнень Агентства у 2017 році стало відновлення цільового використання коштів Державного фонду поводження з радіоактивними відходами, що має забезпечити належне фінансування будівництва та утримання сховищ для зберігання радіоактивних відходів. Закон, згідно з яким було відновлено роботу Фонду, набрав чинності 1 січня 2018 року.

У рамках зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему було завершено будівництво огороджувального контуру нового безпечного конфайнменту (НБК) та отримано сертифікат про його готовність до експлуатації. Він має забезпечити ядерну, радіаційну та загальнопромислову безпеку НБК. Голова ДАЗВ відзначив високий професіоналізм фахівців, які виконували вказані роботи, адже працювати доводилось у складних радіаційних умовах у стислі терміни. Усі проектні роботи були виконані без порушень правил радіаційної безпеки.

Ще одним важливим результатом роботи ДАЗВ у 2017 році став успішний захист державних інвестиційних проектів, розроблених Агентством. Усі вони успішно затверджені Державною комісією при Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України.

Окреслюючи завдання на 2018 рік, Віталій Петрук зазначив: «Безпека – це основна мета, на яку спрямована діяльність підприємств сфери управління ДАЗВ у зоні відчуження. Радіаційний контроль та моніторинг, поводження з радіоактивними відходами, зняття ЧАЕС з експлуатації, введення в експлуатацію НБК та СВЯП-2, утримання територій у безпечному санітарному та пожежному стані, а також організація заходів безпеки і покращення інфраструктури для відвідувачів і надалі залишаються пріоритетними завданнями для нас, адже їх виконання зменшує ризики поширення радіонуклідів на прилеглі території».

СТРІЧКА ОСТАННІХ НОВИН


ПОСИЛАННЯСПІВРОБІТНИЦТВО