Державне спеціалізоване підприємство
"Об'єднання "Радон"

Інформація про стан радіаційної обстановки на пункті зберігання радіоактивних відходів центрального виробничого майданчика ДСП «Об’єднання «Радон» після бомбардування поблизу с. Пирогове

27. 02.2022 близько 00:00-00:20 унаслідок бомбардування поблизу с. Пирогово у районі розташування Центрального виробничого майданчика ДСП «Об’єднання «Радон» стався потужний вибух, унаслідок чого вийшла з ладу інтегровану автоматизовану систему радіаційного моніторингу «Нувія» (ІАСРМ «Нувія») ЦВМ і був відсутній будь-який зв’язок.
О 6.30 ранку фахівці ЦВМ ДСП «Об’єднання «Радон» обстежили територію умовно «брудної» зони сховищ радіоактивних відходів ПЗРВ ЦВМ мобільними приладами радіаційного контролю, а саме дозиметрами — радіометрами «Пошук МКС-07» у ручному режимі.
Пізніше було відновлено нормальну роботу ІАСРМ «Нувія» і отримано показники, що співпадають з даними дозиметрів – радіометрів «Пошук МКС-07» (Рисунок 1, Рисунок 2, Рисунок 3).

При візуальному обстеженні жодних порушень системи фізичного захисту сховищ не виявлено.

Радіаційний фон станом на 7:00 ранку в межах 0,09-0,14±15% мкЗв/год та не перевищує рівні, які фіксувалися до вторгнення, поверхневе забруднення — відсутнє. Виходу радіонуклідів в оточуюче природне середовище не відбулося. Проте, не можна сказати з повною впевненістю, що під час такого потужного вибуху не відбулося руйнування (тріщини, розломи тощо)  сховищ РАВ. Обстеження цілісності сховищ необхідно буде провести після завершення бойових дій для запобігання розгерметизації і подальшого руйнування, виходу радіонуклідів у довкілля та негативного впливу на людину.

Заступник директора з виробничих питань — Ірина ПОЛЯКОВА

Фото

Інші

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram