Державне спеціалізоване підприємство
"Об'єднання "Радон"

Ще один майданчик звільнено від радіоактивних відходів, що утворились внаслідок виконання військових програм колишнього СРСР

17 липня 2020 року представник ДСП «Об’єднання «Радон» взяв участь у технічному візиті на майданчик «Цибулеве», що розташований на території військової частини Міністерства оборони України (Кіровоградська обл.). У ході візиту було відвідано територію колишнього могильника військових відходів, реабілітацію якого здійснює ТОВ «НТ- Інжинірінг» (Україна) за фінансової підтримки спеціального Трастового фонду НАТО. Наприкінці квітня 2020 року з сховища радіоактивних відходів було вилучено всі небезпечні речовини й елементи конструкцій. Радіоактивні відходи були перевезені до зони відчуження, ПЗРВ «Буряківка», та розміщенні на тимчасове зберігання на заздалегідь підготовленому майданчику відповідно до критеріїв приймання на зберігання.

Після звільнення майданчика «Цибулеве» від радіоактивних відходів, ДСП «Екоцентр» провело радіаційно-дозиметричне обстеження майданчика та під’їзної дороги до нього, яке показало, що значення потужності дози гама-випромінювання, щільності потоку альфа-, бета-частинок та нейтронів на поверхні робочих ділянок відповідають критеріям реабілітації та знаходяться в межах фонових значень. У відповідних пробах ґрунту, який утворився при розробці котловану сховища, вміст основних радіонуклідів також відповідає фоновим рівням.

На території майданчика завершуються роботи з його реабілітації: засипано котлован, висаджено дерева.

Довідково. У різних регіонах України існують об’єкти, на території яких у період між 1960 і 1990 роками Збройними Силами колишнього СРСР у спеціалізованих сховищах (могильниках), були захороненні радіоактивні відходи, що утворилися внаслідок виконання військових програм колишнього СРСР.

Для реалізації проєкту Законом України від 17 червня 2015 р. № 526-VIII ратифіковано Імплементаційну угоду між Кабінетом Міністрів України та Організацією НАТО з підтримки і постачання (ОНП) про перезахоронення радіоактивних відходів, що утворилися внаслідок виконання військових програм колишнього СРСР, яка була підписана 18 вересня 2013 року в  Брюсселі, а також створено Трастовий Фонд НАТО. 

 Бенефіціарами з боку України є Державне агентство з управління зоною відчуження та Міністерство оборони, реципієнтом проєкту є ДСП «Об’єднання «Радон».

В 2016 році у рамках проєкту було ліквідовано перший могильник радіоактивних відходів, які зберігались на об’єкті “Вакуленчук” Державної прикордонної служби України ( Житомирська обл).

Інщі

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram