Державне спеціалізоване підприємство
"Об'єднання "Радон"

Дніпровська міжобласна філія

Адреса:

Контактний телефон: 097 833 17 63

E-mail: dnipro_mf@radon.net.ua

Керівництво

Головний інженер – Капінус Ігор Анатолійович

Підрозділи

  • Провідний інженер з охорони праці
  • Канцелярія
  • Виробничо-технічний відділ
  • Регіональний центр обліку радіоактивних відходів
  • Відділ радіаційної безпеки та охорони навколишнього середовища
  • Пункт зберігання радіоактивних відходів
  • Гараж
  • Відділ фізичного захисту
  • Адміністративно-господарський відділ

Дніпровська міжобласна філія була створена в результаті реорганізації державного спеціалізованого підприємства «Дніпропетровський державний міжобласний спеціалізований комбінат» (далі – ДСП «Дніпропетровський ДМСК», ДДМСК) шляхом його приєднання до ДСП «Об’єднання «Радон».

ДСП «Дніпропетровський ДМСК» введений в експлуатацію 1 січня 1961 р. на підставі Постанови Ради Міністрів УРСР № 956-102 від 2 серпня 1956 року з метою збору, транспортування та захоронення відпрацьованих джерел іонізуючого випромінювання і радіоактивних відходів, дезактивації радіоактивно забрудненої білизни та засобів індивідуального захисту (ЗІЗ), а також ліквідації радіаційних аварій на підприємствах зони обслуговування. Спочатку ДДМСК» був у структурі Міністерства Комунального господарства, далі у структурі Міністерства побутового обслуговування населення.

Постановою Ради Міністрів УРСР № 377 від 21.12.1990 року ДДМСК організаційно введений до складу Українського Державного Об’єднання «Радон» (УкрДО «Радон»), потім Державна корпорація «Українське державне об’єднання Радон» (ДК «УкрДО «Радон»), яке створене з метою підвищення ефективності виробничо-господарської, технічної, екологічної та соціальної діяльності підприємств у сфері поводження з радіоактивними відходами.

З 1992 року року ДДМСК в складі УкрДО «Радон», знаходиться у структурі Міністерства надзвичайних ситуацій України.

Діпровська міжобласна філія обслуговує підприємства і організації Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Кіровоградської та Луганської областей, в процесі діяльності яких виникають радіоактивні відходи.

Протягом 2006-2007 років розпочався перехід на технологію контейнерного зберігання твердих РАВ. На даний час підприємство має парк контейнерів для перевезення та зберігання відпрацьованих ДІВ та твердих радіоактивних відходів.

В 2010 році в рамках виконання Програми міжнародної технічної допомоги за участю Міністерства енергетики США було збудовано нове сховище для контейнерного зберігання всіх типів РАВ, яке відповідає сучасним вимогам для забезпечення безпечного зберігання радіоактивних відходів.

Таким чином, повністю завершено перехід на контейнерне зберігання РАВ; це дало змогу виконати роботи згідно Державної програми радіаційного та соціального захисту населення міста по прийманню джерел іонізуючого випромінювання від колишнього підприємства «Електрон-Газ», що значно знизило радіаційні навантаження на населення цього міста.

Протягом останніх 7 років в Дніпровській міжобласні філії проведено ремонт та модернізація приміщень на ПЗРВ та СД. Філія оснащена новим обладнанням, комп’ютерами та сучасними спецавтотранспортними засобами. Виконані роботи з впровадження системи моніторингу радіаційної обстановки на ПЗРВ та контролю забруднення персоналу при виході з зони суворого контролю ПЗРВ.