Державне спеціалізоване підприємство
"Об'єднання "Радон"

Центральний виробничий майданчик

Адреса:

Контактний телефон: (044) 229 31 46

E-mail: kyiv_mf@radon.net.ua

Керівництво

Головний інженер – Дьомін Роман Васильович

Підрозділи

  • Провідний інженер
  • Відділ контролю якості виробництва
  • Відділ радіаційної безпеки та охорони навколишнього середовища
  • Пункт зберігання радіоактивних відходів
  • Відділ фізичного захисту

Центральний виробничий майданчик був створений в результаті реорганізації державного спеціалізованого підприємства «Київський державний міжобласний спеціалізований комбінат» (далі — ДСП «Київський ДМСК», КДМСК) шляхом його приєднання до ДСП «Об’єднання «Радон».

ДСП «Київський ДМСК» був побудована і введена в експлуатацію в 1962 році у відповідності з Постановами Ради Міністрів СРСР № 872-479 від 27.06.1956 та УРСР № 856-102 від 14.08.1956 з метою збору, транспортування та захоронення відпрацьованих джерел іонізуючого випромінювання і радіоактивних відходів, ліквідації радіаційних аварій в зоні обслуговування, а також дезактивації радіоактивно забрудненої білизни та засобів індивідуального захисту. До складу філії входить пункт захоронення радіоактивних відходів та станція дезактивації.

Розпорядженням Ради Міністрів УРСР від 29.10.1969 № 1095-рс під санітарно-захисну зону навколо пункту захоронення радіоактивних речовин виділено земельну ділянку площею 150,8 га. Листами заступника головного держаного лікаря України від 24.12.1990 № 5.06.05-11 та виконавчого комітету Київської міської Ради народних депутатів від 02.08.1991 № 006-79 погоджено санітарно-захисну зону ПЗРВ радіусом 500 метрів від крайніх меж ПЗРВ. Радіус зони спостереження – 1 км.

Згідно Постанови Ради Міністрів УРСР від 21.12.1990 р. № 377 до сфери обслуговування Київської міжобласної філії відносяться: Київська, Житомирська, Вінницька, Хмельницька, Черкаська, Чернігівська області та м. Київ.

Відповідно до ліцензії, виданих Держатомрегулювання України, філія здійснює діяльність з поводження з радіоактивними відходами неядерного циклу (приймання, перевезення, зберігання РАВ, дезактивацію спецодягу та засобів індивідуального захисту), крім того приймає безпосередню участь у ліквідації радіаційних аварій в межах своєї зони обслуговування.

Центральний виробничий майданчик щорічно обслуговує від 50 до 70 організацій.

Філія, згідно зі своїм Положенням, здійснює радіоекологічний моніторинг пунктів/сховищ зберігання відходів дезактивації (ПЗВД), пунктів спеціальної обробки транспортних засобів (ПуСО), пунктів складування відходів дезактивації (ПСВД). Загальна кількість цих об’єктів — 53, в тому числі:

— пункти зберігання відходів дезактивації — 47, з них:

в Київській області – 16;

в Житомирській області – 28;

в Чернігівській області – 3;

— пункти спеціальної обробки — 6, з них:

в Київській області – 6;

Контроль за радіаційним, технічним станом ПЗВД, ПуСО, ПСВД та ведення спостережень по мережі наглядових пунктів для радіоекологічного моніторингу покладено на управління радіаційної безпеки та охорони навколишнього середовища ДСП «Об’єднання «Радон».