Державне спеціалізоване підприємство
"Об'єднання "Радон"

Одеська міжобласна філія

Адреса:

Контактний телефон: (048) 702 92 59

E-mail: odesa_mf@radon.net.ua

Керівництво

Головний інженер – Борисенко Андрій Вікторович

Підрозділи

  • Провідний інженер з охорони праці
  • Канцелярія
  • Виробничо-технічний відділ
  • Регіональний центр обліку радіоактивних відходів
  • Відділ радіаційної безпеки та охорони навколишнього середовища
  • Пункт зберігання радіоактивних відходів
  • Ремонтно-транспортна дільниця
  • Відділ фізичного захисту
  • Адміністративно-господарський відділ

Одеська міжобласна філія була створена в результаті реорганізації державного спеціалізованого підприємства «Одеський державний міжобласний спеціалізований комбінат» (далі — ДСП «Одеський ДМСК», ОДМСК) шляхом його приєднання до ДСП «Об’єднання «Радон» наказом Державного агентства з управління зоною відчуження від 19.07.2019 № 151-19 та є його правонаступником.

ДСП «Одеський ДМСК» був побудований відповідно з рішенням ЦК КПУ і постановою Ради Міністрів УРСР від 14.08.1956 р. № 956-102. Рішенням Виконкому Одеської Обласної Ради депутатів працюючих від 13.01.1958 р. № 18с була відведена земельна ділянка площею 5 га під будівництво централізованого пункту захоронення радіоактивних відходів. Рішенням виконавчого комітету Одеської міської Ради депутатів трудящих від 03.09.1959 р. № 735 Управлінню капітального будівництва була відведена земельна ділянка площею 5850 м2 для будівництва пральні для прання спецодягу, забрудненого радіоактивними речовинами.

01.10 1959 р. Одеським філіалом «Гипроград» були виконані проектно-технічні роботи по будівництву пральні для прання спецодягу, забрудненого радіоактивними речовинами.

Постановою Ради Міністрів УРСР від 09.07.1960 р. №1104-60 були вперше затверджені типові штати для всіх спеціальних комбінатів.

Фактично, спеціальний комбінат введений в експлуатацію 01.03.1961 р. на підставі рішення звуженого засідання виконкому Одеської обласної Ради депутатів трудящих №74 с/м від 27.01.1961 р. на виконання рішення Ради Міністрів УРСР.

Міжобласна філія входить до складу ДСП «Об’єднання «Радон». Зоною обслуговування філії є Одеська, Миколаївська, Херсонська області та АР Крим (тимчасово не обслуговується).

Головним завданням філії є провадження діяльності з поводження з радіоактивними відходами, що не відносяться до ядерно-паливного циклу, включаючи збирання, попередню обробку, сортування, кондиціонування, тимчасове зберігання, перевезення, дезактивацію спеціального і цивільного одягу, забрудненого радіонуклідами, а також ліквідацію радіаційних аварій на підприємствах зони обслуговування.

Пункт захоронення радіоактивних відходів розташований на 72 км автотраси Одеса-Київ, Іванівського району Одеської області. Для здійснення необхідного контролю за радіаційною обстановкою на пунктах зберігання радіоактивних відходів (ПЗРВ) і прилеглих територіях встановлена санітарно-захисна зона радіусом 1 км та зона спостереження радіусом 5 км.

З 1995 року виробнича діяльність на ПЗРВ здійснюється за технологією тимчасового контейнерного зберігання РАВ та виконуються підготовчі роботи для перевезенням їх у сховища комплексу виробництв «Вектор» зони відчуження ЧАЕС. Транспортування РАВ провадиться в спеціальних машинах ОТ-20, та в спецавтомобілі марки Мерседес. Для виконання цих завдань філія має відповідні дозвільні документи регулюючих органів України.