Державне спеціалізоване підприємство
"Об'єднання "Радон"

Обстеження модульної мобільної захисної камери (ММЗК) для розрядки високоактивних відпрацьованих джерел іонізуючого випромінювання

Робоча група фахівців ДСП «Об’єднання «Радон» та міжрегіональних спецкомбінатів провела обстеження модульної мобільної захисної камери (ММЗК) для розрядки високоактивних відпрацьованих джерел іонізуючого випромінювання та навчальні тренування на блоках γ-випромінювання різного типу. За результатами обстежень, зроблено висновок про готовність установки до роботи.
Установка була виготовлена та поставлена в рамках програми «Інструмент співробітництва з ядерної безпеки» (ІСЯБ) за фінансової підтримки Європейської комісії та під егідою Спільного Офісу Підтримки (JSO). Модульна мобільна захисна камера призначена для безпечного виконання робіт з розрядки блоків з джерелами гамма випромінювання в промисловій свинцевій упаковці (БГВ), з подальшою передачею вилучених відпрацьованих джерел іонізуючого випромінювання до Центрального сховища відпрацьованих джерел іонізуючого випромінювання, розміщеного на КВ «Вектор».
Наразі на сховищах Об’єднання «Радон» зберігається понад 10 тисяч БГВ, які попередньо використовувались у промисловості.
«До кінця поточного року ММЗК буде працювати на Дніпропетровському майданчику «Об’єднання «Радон» та забезпечить «розрядку» частини блоків в цьому регіоні БГВ, що підготовлені, а в 2020 році, завдяки своїй мобільності, продовжить роботу на Львівській міжобласній філії», – зазначає генеральний директор ДСП «Об’єднання «Радон» Ігор Буксанчук.
Також в перспективі плануються навчання спеціалістів Львівської міжобласної філії з експлуатації ММЗК.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram

Фото

Інщі