Державне спеціалізоване підприємство
"Об'єднання "Радон"

Виконання робіт працівниками Одеської міжобласної філії Державного спеціалізованого підприємства «Об’єднання «Радон» з попередження та ліквідації радіаційної аварії

Одеська міжобласна філія ДСП “Об’єднання “Радон” в період з 06 по 07 липня 2021 року виконала роботи з попередження та ліквідації радіаційної аварії під час вилучення з незаконного обігу радіонуклідних джерел іонізуючого випромінювання.

На території Державного підприємства “Херсонський морський торгівельний порт” 05 липня 2021 року під час здійснення радіологічного контролю було виявлено вантаж з перевищенням рівня природнього радіаційного фону.

Відповідно до Порядку взаємодії органів виконавчої влади та юридичних осіб, які провадять діяльність у сфері використання ядерної енергії, в разі виявлення радіонуклідних джерел іонізуючого випромінювання у незаконному обігу, затвердженого Постановою КМУ від 02.06.2003 №813, були залучені представники ДСП “Об’єднання “Радон” для проведення радіологічного обстеження, вилучення та перевезення частини вантажу з підвищеним рівнем природного радіаційного фону.

Аварійна бригада Одеської міжобласної філії ДСП “Об’єднання “Радон” провела радіологічне обстеження 19 тон металобрухту, за результатами якого було виявлено та вилучено 3 фрагменти металевих конструкцій загальною вагою 44 кг. Виявлений небезпечний вантаж був перевезений спеціалізованим транспортним засобом на пункт  зберігання радіоактивних відходів Одеської міжобласної філії ДСП “Об’єднання “Радон”.

Роботи проводились на спеціалізованому майданчику Державного підприємства “Херсонський морський торгівельний порт” за участю представників Державної екологічної інспекції Південного округу, Національної поліції, Херсонської міської ради, Держпродспоживслужби та перевізника.

Фото

Інщі

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram