Державне спеціалізоване підприємство
"Об'єднання "Радон"

Візит » представників Державного департаменту США разом з Національною лабораторією Оак Рідж (ORNL) Міністерства енергетики США

У рамках підтримки місії міжнародних спільних проектів щодо вилучення відпрацьованих джерел іонізуючого випромінення з місць їхнього фактичного збереження до Централізованого сховища для відпрацьованих джерел іонізуючого випромінювання (ДІВ) виробничого комплексу «Вектор» державного спеціалізованого підприємства «Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами» представники Державного департаменту США разом з Національною лабораторією Оак Рідж (ORNL) Міністерства енергетики США 29 січня 2020 року відвідали Київську міжобласну філію та Центральний офіс ДСП «Об’єднання «Радон».
Під час візиту значну увагу було приділено питанням фізичного захисту при перевезенні вилучених радіоактивних матеріалів (РМ). З цією метою було оглянуто спецавтотранспорт (САТ), яким передбачається здійснювати транспортування РМ, та Центр управління перевезеннями радіоактивних матеріалів, за допомогою якого планується здійснювати моніторинг стану САТ та місця їх знаходження з передачею даних на пульт управління перевезенням.
Крім цього, особливу увагу було приділено презентації, що була представлена спеціалістами Одеської міжобласної філії ДСП «Об’єднання «Радон» щодо перевезення відпрацьованих ДІВ у вигляді РІТЕГів (радіоізотопних термоелектричних генераторів) до централізованого сховища відпрацьованих джерел іонізуючого випромінювання (ЦСВДІВ) під час проведення «гарячих» випробувань.
30 січня 2020 року представники США відвідали ЦСВДІВ виробничого комплексу «Вектор» державного спеціалізованого підприємства «Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами». Сховище призначене для приймання, ідентифікації, сортування, обробки, кондиціонування, паспортизації та наступного роздільного зберігання відпрацьованих ДІВ закритого типу.
У ході візиту міжнародні експерти відслідковували всі етапи слідування ДІВ від пунктів зберігання відходів до потрапляння у сховище, що знаходиться в Чорнобильській зоні відчуження, включаючи відповідність нормам та вимогам в частині безпеки транспортування ВДІВ.
Під час зустрічі американських делегатів з представниками ДСП «ЦППРВ» та ДСП «Об’єднання «Радон» також обговорювалось виконання проектів міжнародної технічної допомоги, та потенційних покращень систем фізичного захисту відпрацьованих джерел іонізуючого випромінювання в Україні.
РІТЕГи містять джерела іонізуючого випромінювання з ізотопним складом 90Sr+90Y, активністю близько nЕ+15 Бк, віднесені до ІІІ-ї транспортної категорії по стандарту МАГАТЕ ST-1, транспортний індекс не більше 5.

Фото

Інщі

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram